Materská škola Malinovo

L. Svobodu 22, 900 45 Malinovo

titulka MŠ Malinka

Galéria 2009 / 2010

Koniec školského roka.

    V posledný deň školského roka si prišli po predškolákov štvrtáci zo ZŠ a spoločne si sadli do školských lavíc. Pani učiteľka Majerská nám odovzdala malého "Dubáčika", ktorého nám vypestovali prváci zo semienka. O malého Dubáčika sa budeme s láskou starať a na jeseň si ho spoločne zasadíme do našej záhrady. Ďakujeme vám, naši milí prváci.

Rozlúčka s budúcimi prváčikmi.

    Rozlúčka s našimi budúcimi prváčikmi sa vydarila. Objavili sa aj slzičky, no Šašo Maroš priniesol na školský dvor veľa smiechu, hier a zábavy.

Biofarma

    Deti z tried Lienok a Mravčekov boli na výlete na farme v Stupave.

Výlet na Červený kameň.

    Naše deti si pozreli expozíciu Život na hrade. Sprievodkyňa Zuzka nás svojim výkladom zaujala. V závere prehliadky všetky deti pasovala do rádu odvážnych rytierov a všetci sme zložili rytiersky sľub. Páčil sa nám aj zámocký park a zaujali nás nádherné pávy, ktoré nás pozorovali z korún stromov. Návšteva hradu bola súčasťou edukačných aktivít 3. a 4. triedy.

V máji sme absolvovali s deťmi plavecký výcvik.

    Po prvom dni, kedy sa objavili u menej odvážnych aj slzičky, si deti užívali radosť z hier pod vedením skvelých inštruktorov.

Slávnostná besiedka ku Dňu matiek.

    Dňa 3.6.2010 sa uskutočnila besiedka pod názvom Ľúbime ťa mamička.

Návšteva základnej školy

    Dňa 23.4.2010 sme s budúcimi prváčikmi na pozvanie pani riaditeľky navštívili Základnú školu. V triede prváčikov nás privítala pani učiteľka Majerská a naši bývalí škôlkari - prváčikovia. Stretnutie bolo plné radosti aj dojatia. Naši škôlkari sa za necelý rok veľa naučili, krásne čítajú, píšu, rátajú a už sú z nich naozajstní školáci. Zažili sme plno radosti, tvorivosti a nadšenia.

Návšteva prírodovedného múzea

    Dňa 22.4.2010 sme zavítali do prírodovedného múzea. V múzeu sa nám veľmi páčilo. Pre triedu Lienok bola táto návšteva s odborným výkladom trochu náročná. Išli sa preto poprechádzať po neďalekom nábreží, kde si pozreli osobné i nákladné lode. Nestihli sa však zúčastniť fotenia v múzeu. Triedu Lienok preto na fotografiách z múzea nenájdete.

Svetový deň zdravia

    Pri príležitosti Svetového dňa zdravia medzi nás prišla pani Helenka Jágerová - predsedníčka Červeného kríža v našej obci. Porozprávala nám veľa zaujímavého o detských úrazoch, ako ošetriť poranené pršteky, kolienka, ako sa chrániť pred osami a včeličkami, a všetky pani učiteľky poučila o poskytnutí prvej pomoci v prípade potreby. Deti si navzájom ošetrovali svoje poranené rúčky a na záver zaspievali tete Helenke pesničku "Slniečko sa zobudilo".

Brigáda oteckov na školskom dvore

    V sobotu 10. apríla naši oteckovia vysadili sto tují, ktoré nám darovala pani Kyjovská. Presadili množstvo okrasných kríkov, vyhrabali dvor. Laurinkina a Nikolkina maminka z triedy Mravčekov okopali a vyčistili od buriny všetky okrasné záhony. Pani kuchárky pohostili "brigádnikov" výborným gulášom, za čo im celý pedagogický kolektív ďakuje.

Súťaž tried o najdlhšieho hada

    V marci deti aj pani učiteľky prinášali do MŠ plastové fľaše. Nazbierali sme ich plné nákladné auto. Ešte pred tým, ako nám ich odviezlo do zberu, sme na školskom dvore skladali štyroch hadíkov. Najviac fliaš nazbierala a najdlhšieho hada vytvorila štvrtá trieda - Usilovné včielky. Víťazmi však boli detičky zo všetkých tried, ktoré sa snažili poskladať najkrajšieho a najdlhšieho hada.

Vítanie nových občiankov Malinova

    V sobotu 27.3.2010 sa deti z materskej školy na obecnom úrade zúčastnili privítania nových detí v obci Malinovo. Svojím vystúpením prispeli k príjemnej atmosfére podujatia.

Dobrodružstvo kapitána Kotvičku

    Dňa 26.3.2010 sme si s našimi deťmi v kultúrnom dome pozreli interaktívne divadlo: Dobrodružstvo kapitána Kotvičku. Divadielko sa deťom veľmi páčilo a spoločne s kapitánom prežívali jeho plavbu po rozbúrenom mori za najväčším pokladom uloženým v truhlici na ďalekom ostrove - za srdiečkom plným lásky.

Výtvarná tvorivosť detí materských škôl

    Naša škola sa zúčastnila súťaže: Výtvarná tvorivosť detí materských škôl. Z každej triedy sme vybrali výtvarné práce, ktoré boli vystavené v MŠ v Bernolákove. Nesmierne sme sa potešili, keď v kategórii 3 - 4 ročných detí sa stala víťaznou práca Samka Rybanského z triedy mravčekov - maľba temperou, na tému Moja mamička.

Veľkonočná výzdoba

    Šikovné rúčky našich detí vytvorili množstvo kraslíc, kuriatok, zajačikov, jarných kvietkov, vysievali semienka a spoločne sme sa tešili z príchodu jari.

Tvorivé dielničky

    V rámci spolupráce MŠ s rodinou sme sa všetci stretli a rodičia spolu s deťmi vytvárali krásne veľkonočné dekorácie. Spoločne sme si vyzdobili interiér školy.

Divadlo bábok Terézie Szabovej

    Našu školu navštívila Terézia Szabová so svojim divadlom bábok.

Návšteva malinovského múzea

    Trieda Mravčekov navštívila malinovské múzeum.

Zápis do ZŠ

    V pondelok 8.2.2010 boli naši predškoláci na zápise v ZŠ.

Diskoparáda Šaša Maroša

    Už si môžete pozrieť prvé fotky z karnevalu.

    Ďalšie fotky z karnevalu nájdete TU.

    Ďalšiu skupinu fotkiek z karnevalu nájdete TU.

Krátka reportáž z nášho karnevalu bola na stanici TV JOJ odvysielaná v sobotu 13.2.2010 v relácii Prvé Noviny o 17:00.
Reláciu si môžete pozrieť v archíve televízie JOJ.

Návšteva základnej školy

    Naši predškoláci boli na návšteve základnej školy na pozvanie pani riaditeľky. Stretli sa tam so svojimi kamarátmi, ktorí od nás odišli do školy minulý rok. Vyskúšali sme si nové lavice a zoznámili sme sa s pani učiteľkou, ktorá nás srdečne privítala. Porozprávala nám veľa zaujímavého o svojich prváčikoch a my sa tešíme na stretnutie s pani učiteľkou v pondelok pri zápise do ZŠ.

Návšteva zubnej lekárky

    Začiatkom februára sme privítali medzi nami zubnú lekárku Mudr. Darinku Weinerovú so sestričkou Jarkou.

Návšteva výstavy Takto sme žili

    Koncom januára sme navštívili výstavu Takto sme žili v malinovskom múzeu. Videli sme veľa zaujímavých vecí. Nakoniec sme si z papiera vyrobili vlastných panáčikov.

Vianočná besiedka

    Vianočnú besiedku sme tentoraz urobili v priestoroch materskej školy.

Vyzdobený interiér

    Náš interiér sme vyzdobili v duchu Vianoc.

Návšteva Mikuláša

    Po roku k nám opäť prišiel Mikuláš.

Na kráľovskej hostine v triede motýlikov

   

Bábkové divadlo

    S deťmi sme navštívili bábkové divadlo v Bratislave.

Farebný deň

    V spolupráci s rodičmi sa dňa 28.10.2009 uskutočnil v MŠ farebný deň vo farbách jesene.

Návšteva ZŠ

    Dňa 23.10.2009 trieda usilovné VČIELKY navštívila ZŠ. Naši bývalí škôlkari nás obdarovali krásnymi vlastnoručne vyrobenými záložkami do kníh.

Šarkaniáda

    Vo štvrtok 22.10.2009 sme pobrali šarkanov a vyšli sme na športové ihrisko. Mali sme krásne jesenné dopoludnie.

Návšteva Združenej záhradníckej školy v Malinove

    Na návšteve v Združenej záhradníckej škole v Malinove sme si pozreli výstavu ovocia, zeleniny, krásnych jesenných dekorácií a vzácnych stromov.

Divadielko BUM-BÁC

    Dňa 1.10.2009 k nám prišlo divadielko BUM-BÁC s rozprávkou Kocúr v čižmách.

Náš nový interiér

    Na zútulnení nového interiéru je ešte veľa práce, ale deti a rodičia sa už v materskej škole cítia veľmi dobre.
KONTAKT:
Materská škola Malinovo
L. Svobodu 22
900 45 Malinovo

Riaditeľka MŠ:
Mrg. Sedláčková Lenka
tel.: 02/45 955 140
Mobil: +421 918 672 630
e-mail: riaditelka@msmalinovo.sk

Podrobné kontakty najdete TU