Materská škola Malinovo

L. Svobodu 22, 900 45 Malinovo

titulka MŠ Malinka

Galéria 2010 / 2011

Rozlúčka s predškolákmi

    Vo štvrtok 28. júna sa uskutočnila slávnostná rozlúčka s predškolákmi. Po slávnostnom programe sa deti vyšantili na diskoparáde šaša Maroša.

Týždeň prekvapení a radostí

    Pre naše deti sme k MDD pripravili Týždeň prekvapení a radostí: Jazda na poníkoch, súťaž v kreslení kriedou na asfaltové a betónové plochy v okolí materskej školy, cesta za pokladom – súťaživé dopoludnie plné hier a súťaží, ukážka práce miestnych hasičov.

Bábkové divadlo

    Deti z prvej a druhej triedy boli v bábkovom divadle na rozprávke "O psíčkovi a mačičke".

Plavecký kurz

    Aj v tomto roku naši predškoláci absolvovali plavecký kurz. Na plaváreň spolu s nami chodili aj naši bývalí škôlkari, žiaci základnej školy a bolo nám spolu veselo. Plávanie sa nám vydarilo. Deti sa na každý deň tešili, pobyt vo vode si doslova užívali. Z tridsiatich detí nám neukončili výcvik len dvaja pre chorobu. Pochvalu sme dostali aj od trénerov za pekné správanie, za odvahu a šikovnosť. Naši plavci boli úžasní.

Deň zeme

    Deň zeme sme si pripomenuli spolu so základnou školou.

Základy prvej pomoci

    Pani Jágerová porozprávala deťom o základoch prvej pomoci, ošetrila "poranené pršteky", poučila deti, ako sa chrániť pred uštipnutím včielkou, osou a deti sa dozvedeli veľa zaujímavého a získali nové vedomosti.

Veľkonočné tvorivé dielničky

    Aj tento rok sa deti tešili na stretnutie s mamičkami a spoločne si vyrobili krásne veľkonočné dekorácie, ktorými pred Veľkou nocou vyzdobili našu materskú školu.

Voda, voda, vodička

    Voda, voda, vodička. Tak nazvala svoje edukačné aktivity pani učiteľka Evička, ktorá ku dňu vody pripravila pre usilovné včielky pekné akcie. Jednou z nich bola aj návšteva z Hydrometeorologického ústavu v BA. Za peknú spoluprácu ďakujeme Cyrilkovej mamičke.

Príchod jari

    Všetci v Malinke sa tešíme z príchodu jari. Včielky, motýliky, mravčeky a lienky sa pretekajú v skrášľovaní a jarnej výzdobe svojej Malinky.

Lienky v knižnici

    Deti z triedy Lienok boli na návšteve v obecnej knižnici.

Včielky v knižnici

    Naše Včielky zo štvrtej triedy mali z návštevy z knižnice krásny zážitok. Knižnica plná vzácnych kníh sa premenila na úlik plný včielok, v ktorom každá usilovná včielka mala svoju prácu. Pod vedením tety Betky Šimonovičovej a tety Pavlikánovej si včielky spoločne vytvorili úžasné leporelo s názvom Príbehy tučniaka Toma, ktoré je vystavené v priestoroch našej materskej školy.

Motýliky v knižnici

    Deti z triedy Motýlikov boli na návšteve v obecnej knižnici.

Spoznávame Malinovo

    Detičky z triedy včielok spoznávali Malinovo. Najviac ich zaujala kaplnka, ktorú si mali možnosť pozrieť aj zvnútra.

Mravčekovia v knižnici

    Deti z triedy Mravčekov boli na návšteve k obecnej knižnici.

Divadielko

    Dňa 15.2. sme sa tešili z návštevy bábkoherca z divadla Dúha, ktorý nám zahral rozprávku Martinka v ríši divov. Dospeláci očakávali od Martinky viac divov, ale nám deťom sa divadielko páčilo.

Zápis do ZŠ

    Čoskoro budeme prvákmi. Na zápise sme všetko zvládli a veľmi sa do školy tešíme.

Karneval

    Aj tento rok sa nám karneval vydaril. Šašo Maroš a Didžejka Elka zabavili nielen deti, ale aj dospelých.

Návšteva v ZŠ

    Predškoláci boli na návšteve v ZŠ.

Korčuľovanie

    V Hamuliakove na zimnom štadióne sa našim malým korčuliarom veľmi páčilo.
Kurz korčuľovania sme absolvovali po prvý krát a už sa tešíme na ďalší.

SĽUK v MŠ

    Pekné a príjemné predpoludnie našim deťom pripravili rodičia Jakubka z triedy Včielok. Spoločne sme obdivovali krásu ľudových krojov, ľudovej piesne, a nádherné zvuky ľudových hudobných nástrojov. Bola to skutočne vzácna návšteva a krásny zážitok pre deti, ktoré sa pod vedením profesionálnych SĽUK-árov zahrali na muzikantov, spevákov a tanečníkov.

Anjelské Vianoce

    Dnes nás pod stromčekom čakala bohatá nádielka hračiek, v triede včielok sviatočné prestreté stoly. Materskou školou zaznievali vianočné koledy, pohoda a radosť v detských očkách - to boli naše Anjelské Vianoce.

Vianočná besiedka

    Vianočná besiedka v triede Mravčekov a Včielok.

Tvorivé dielničky

    Šikovné rúčky detí za pomoci svojich rodičov vyčarili v našej materskej škole nádhernú predvianočnú atmosféru.

Mikuláš

    Mikuláš k nám prišiel aj tento rok a nadelil nám ešte bohatšie balíčky, ako vlani. Spoločne sme Mikulášovi zaspievali a zarecitovali a potom už prišla z koša bohatá odmena. Tentokrát náš milý Mikuláš nezabudol ani na zamestnancov školy. Rozlúčili sme sa slovami "Dovidenia Mikuláš, stretneme sa o rok zas!".

Medovníčky

    V našej materskej škole sa Vianoce už začali. Vôňu medovníčkov, ktoré s láskou pripravovali Včielky zo štvrtej triedy a Mravčekovia z tretej triedy, bolo cítiť v celej budove a všetkým nám pripomenula blížiace sa Vianoce.

Spievajúca Malinka

    Školské kolo: spievajúca Malinka. Absolútneho víťaza by sme vyberali veľmi ťažko.

Jedáleň

    V našej materskej škole sú určite najlepšie tety kuchárky a najlepšia teta vedúca školskej jedálne. Varia nám "najlepšie na svete"!!!!!!!

Spievajúca Malinka - Mravčeky

    U Mravčekov si zaspievala aj "celá rodina". Potom sa predškoláci pustili do učenia. Geometrické tvary a počítačový kresliaci program je pre nich pod vedením pani učiteľky príjemnou edukačnou aktivitou.

Spievajúca Malinka - Lienky

    Aj naše najmenšie Lienočky sa zapojili do súťaže Spievajúca Malinka.

Spievajúca Malinka - Včielky

    Usilovné Včielky súťažia v speváckej súťaži Spievajúca Malinka.

Kúzelník

    Kúzelník svojimi trikmi pobavil školákov i škôlkarov a my dospelí sme sa tešili, že sme sa opäť stretli s našimi bývalými škôlkarmi - dnes už šikovnými školákmi.

Lienočky oslavovali

    Všetko najlepšie Jurko, ďakujeme za výbornú hostinu.

Mesiac úcty k starším

    Naše usilovné Včielky zo štvrtej triedy si pre svojich starkých s láskou vyrobili krásne darčeky. V ich darčekoch je ukrytá láska, veľká ako srdiečko a čistá ako perlička. Ďakujem vám pani učiteľky za krásnu symboliku a vám usilovné Včielky za šikovné rúčky, trpezlivosť a lásku, ktorú ste do darčekov vložili...

Antónia Pócsová, riaditeľka materskej školy

Výchovný koncert "Spievaj že si spievaj"

    Na výchovnom koncerte v kultúrnom dome sme sa stretli so školákmi z oboch základných škôl. Manželia Hlbocky - profesionálni folkloristi nám pripravili skutočný zážitok. Deti spoznali krásne ľudové piesne, súčasné i staré ľudové hudobné nástroje, kroje, ľudové zvyky. Na detských husličkách nám zahral aj štvorročný synček, ktorého deti odmenili srdečným potleskom.

Výstava ovocia a zeleniny

    Naše chrobáčiky si v záhradníckej škole užili radosť, zábavu a do materskej školy si priniesli vedomosti o zeleninke, ovocí, kvetoch a nádherných zelených drevinách. Návšteva výstavy našim deťom poskytla veľa vedomostí, krásne zážitkové učenie a je pekným príspevkom do projektu školy "Rastieme zdravo".

Šarkaniáda

    Šarkany nám veľmi nechceli lietať, lebo prestal fúkať vetríček, ale my sme sa aj tak tešili z krásneho jesenného predpoludnia.

Výroba tekvicových postavičiek

    12. októbra sme mali v MŠ sviatok. Deti netrpezlivo očakávali rodičov s tekvičkami. Spoločne si ich premenili na šašov, ježkov, plachetnice, strašiakov, ktorými sme si vyzdobili interiér našej školy.
Ďakujeme vám za spoluprácu, milí rodičia!

Detské múzeum

    Včielky a Mravčeky si vyšli na výlet do stredoveku. V detskom múzeu na Vajanského nábreží im tety lektorky pripravili pekný program a naši predškoláci tam získali množstvo poznatkov o živote v stredoveku.

Divadielko Bum-Bác

    Na divadielko Bum-Bác sme sa veľmi tešili, lebo vždy k nám do materskej školy príde s krásnou rozprávkou.
Tentokrát to bola rozprávka Slncový kôň.

Divadielko HAAF

    Všetci spoločne sme boli v divadielku HAAF. "Odvážny zajko" sa nám veľmi páčil.
KONTAKT:
Materská škola Malinovo
L. Svobodu 22
900 45 Malinovo

Riaditeľka MŠ:
Mrg. Sedláčková Lenka
tel.: 02/45 955 140
Mobil: +421 918 672 630
e-mail: riaditelka@msmalinovo.sk

Podrobné kontakty najdete TU