Galéria 2011 / 2012

Rozlúčka s materskou školou

Naši predškoláci sa rozlúčili s Materskou školou Malinka a od septembra z nich budú riadni školáci. Na slávnosti predviedli krátke vystúpenie a potom sa vyšantili na diskoparáde Šaša Maroša.
V novej škole im prajeme veľa úspechov!

Výlet na Biofarmu Príroda

Lienky a Mravčeky sa vybrali na výlet na Biofarmu Príroda. Počasie nám prialo, bača nás sprevádzal po farme a kobylka Micka nás povozila na koči. V autobuse nám deti od únavy pospinkali a popoludní sme si spoločne v triede zopakovali, čo všetko sme na farme videli. Bol to pre všetkých krásny zážitok.

Ľúbime ťa mamička

Ďalšie fotky z akcie.

Návšteva u hasičov

Súčasťou aktivít, ktoré sme naplánovali v našej materskej škole k MDD pod názvom "Týždeň detskej radosti", bola aj návšteva hasičov. V požiarnej zbrojnici nás privítali hasiči DPZ Malinovo a dovolili deťom dotknúť sa predmetov, ktoré používajú pri záchranných prácach. Predviedli sa v rovnošatách pracovných i sviatočných a ich zaujímavé rozprávanie celkom upútalo pozornosť všetkých detí. Vyskúšali si sedenie v skutočnom hasičskom aute a hasiči nám predviedli "skutočný zásah". Ďakujeme vám, milí hasiči za čas, ktorý ste nám venovali, za úžasný prístup k našim deťom, bol to krásny zážitok nielen pre deti, ale aj pre pani učiteľky.
ĎAKUJEME!!!!

Výlet na Červený Kameň

Na výlete na hrade boli deti z tretej a štvrtej triedy, Lienky a Mravčeky sa už teraz tešia na výlet na Biofarmu.

Poníky

Počas týždňa detskej radosti k nám opäť prišli poníky Meggy a Tammi. Všetci sme sa povozili a za odmenu sme poníky nakŕmili jabĺčkami, suchým pečivom a mrkvičkou.

Plavecký výcvik

Deti absolvovali plavecký výcvik. Veľmi sa im páčilo.

Ľúbime ťa mamička

Pri príležitosti Dňa matiek predviedli naše detičky krásne vystúpenie na besiedke s názvom Ľúbime ťa mamička.

Deň zeme

Tvorivé dielničky pre šikovné ručičky

Naše detičky s rodičmi vyrobili krásne veľkonočné dekorácie.

V Malinke bola vzácna návšteva

V Malinke má každá trieda svoj projekt. Druhá trieda - Mravčeky plnia ciele projektu s názvom Rastiem zdravo.
K zdravému rastu a vývinu dieťaťa patria samozrejme aj zdravé zúbky. Napriek tomu, že naše deti si denne umývajú v materskej škole zúbky, nové inštrukcie a návody na správny postup pri umývaní zúbkov v podaní našich vzácnych hostí boli pre deti krásnym zážitkom.
Rodičia sa cítili dobre a vydarenú akciu hodnotili ako veľmi poučnú a skutočne zmysluplnú.

Z tohto pekného a najmä užitočného stretnutia bude k dispozícii aj CD.

V knižnici

Motýliky a mravčeky boli na návšteve v knižnici.

Naše pani kuchárky

Lienky a mravčeky si po práci a zábave vždy pochutnajú na výbornom obede.Naše pani kuchárky varia predsa výborne.

Divadielko Terézie Sabovej

Divadielko Terézie Sabovej a jej zvieratká priniesli do Malinky radosť.

Na karnevale sa detičky predviedli v krásnych maskách a spoločne so šašom Marošom nám bolo veselo.

Deti z triedy mravčekov na návšteve u zubného lekára

Dňa 24.1.2012, v rámci projektu "Rastieme zdravo", navštívili deti zubnú ambulanciu v zdravotnom stredisku v Malinove. Zubár MUDr. Anton Špalek privítal deti a oboznámil ich s rôznymi pomôckami, ktoré používa pri ošetrovaní zubov. Deti si s radosťou a bez strachu vyskúšali ako sa sedí v zubárskom kresle. Pán doktor im poprezeral zúbky. Deti sa pochválili, že si umývajú zúbky doma aj v škôlke. Rozlúčili sa piesňou "My sme deti maličké, zúbky máme bielučké. Tralalala každý vie, kefka nám ich umyje." V ich pamäti zostal pekný zážitok z návštevy u zubného lekára.

Výchovný koncert

Spolu so ZŠ sme boli v kultúrnom dome na výchovnom koncerte.

Na návšteve v základnej škole

Naši predškoláci boli na návšteve v základnej škole. Stretli sa so svojimi bývalými kamarátmi zo škôlky, ktorí nám predviedli ako sa krásne naučili písať, čítať, rátať a spolupracovať s pani učiteľkou. Najväčšiu radosť mali naši škôlkari, keď sa posadili do školských lavíc a aspoň na malú chvíľku sa cítili ako skutoční prváčikovia.

Vianočná hostina

Vianočná hostina, Anjelik, list od Ježiška a darčeky pod stromčekom - to bol najkrajší deň v Malinke. Nech tie iskričky šťastia vydržia v očkách našich detí po celé vianočné sviatky.

Vianočné vystúpenie detí

V Malinke bolo rušno a veselo, všetci sme sa tešili na vzácnu návštevu. Nejednej maminke vypadli slzičky radosti a šťastia počas vystúpenia našich drobčekov.

Tvorivé vianočné dielničky

Aj tento rok sme s deťmi a ich rodičmi pripravili krásne vianočné ozdoby, svietniky, perníčky... Zažili sme pritom príjemnú predvianočnú atmosféru.

Malinka už vonia Vianocami

Šikovné rúčky malých cukrárok a cukrárov vykrajovali tie najvoňavejšie a najchutnejšie medovníčky na svete z cestíčka, ktoré pripravili pani učiteľky.

Mikuláš v Malinke

Ani tento rok Mikuláš neobišiel našu Malinku. Spoločne sme si zaspievali a Mikuláš nás obdaroval balíčkami.

Boli sme v divadle

Divadielko "O Popoluške" sa nám veľmi páčilo. Tešili sme sa aj zo stretnutia s našimi bývalými škôlkarmi, dnes už šikovnými školákmi.

Fúkaj, fúkaj vetríček

Nad športovým ihriskom lietali šarkany druhej a tretej triedy.

Výstava ovocia a zeleniny sa nám páčila. Pochutili sme si na voňavých sladučkých jabĺčkach, ktoré nám pripravili študenti záhradníckej školy.

Environmentálna výchova

Predškoláci plnia ciele environmentálnej výchovy. Názorným pozorovaním priamo poznávali stromy a kríky v našom krásnom parku a poznávali zmeny, ktoré v prírode vyčarila jeseň.

S fotoaparátom v MŠ

S fotoaparátom medzi našimi zlatými lienočkami. Je nám spolu veľmi dobre.

Jeseň v MŠ

Aj do našej Malinky prišla jeseň.

Výroba darčekov

Motýliky si pre svojich starkých s láskou vyrobili krásne darčeky.

Naše tety kuchárky

Tety kuchárky nám varia chutne a zdravo.

Šašo Maroš

Šašo Maroš prišiel medzi nás so svojim čarovným kufríkom a kúzelnou paličkou. Všetci sme sa naučili jeho novú pesničku. Bolo nám veselo a naše malé Lienočky celkom zabudli plačkať za svojimi mamičkami..