Materská škola Malinovo

L. Svobodu 22, 900 45 Malinovo

titulka MŠ Malinka

Galéria 2015 / 2016

Rozlúčka s predškolákmi:

uvodna3

"Milé pani učiteľky nemusíte plakať,
budúci rok nové deti budú v triedach skákať. Veľká škola už nás volá, septembrový čas, premení sa na školáka každý jeden z nás."

Otvoriť fotogalériu . . .

Turistická vychádzka:

Turistická vychádzka

Nádherné počasie, vetrík a teplučké slniečko nás vylákali do ulíc aj neulíc nášho krásneho Malinova,. Škôlkari z Malinky spoznávali cestičku na Žilíp a škôlkari z Malinkova zasa cestičku do veľkého parku. Energiu sme dopĺňali čerstvými jabĺčkami od našich šikovných kuchárok.

Otvoriť fotogalériu . . .

Deň rodiny:

Besiedka

Čo všetko deťom k šťastiu treba?
Slnko a modrý kúsok neba.
Piesok a v izbe s hračkami
dva veľké bozky od mamy.

Čo všetko deťom k šťastiu stačí?
Hrozienka sladké na koláči.
Každý deň jedna hodinka
v náručí svojho ocinka.

Čo sa dnes deťom najviac ráta?
Mať otca ako kamaráta,
maminu dlaň a popri tom
mať vždycky lásky plný dom.

Otvoriť fotogalériu . . .

Týždeň detskej radosti:

TDR

Nádherné počasie nám všetkým doprialo vychutnať si do sýtosti súťaže a detskú diskotéku pri príležitostí osláv Dňa detí na školskom dvore tak v Malinke ako aj v Malinkove, povzbudzovanie sa ozývalo široko - ďaleko a zvíťazili všetci, malé prekvapenie a medaile umocnili tieto veselé chvíle - veď maminky a tatinkovia posúďte sami :-)

Otvoriť fotogalériu . . .

VYPÚŠŤANIE MOTÝLIKOV:

motyliky

Prišla stuhou previazaná škatuľka a v nej nebola Bambuľka, ale čarovné naozajstné prekvapenie - malé húseničky, o ktoré sme sa ukážkovo starali, až napokon po 2 týždňoch sa na čas zakuklili a raz ráno nás v škôlke čakali pestrofarebné hravé motýliky, ktorým sme nosievali kvetinky, ovocie a keď si už natrénovali a posilnili krídelká na lietanie, vypustili sme ich na dvore. To bolo radosti a motýlikom prajeme šťastný let :)

Otvoriť fotogalériu . . .

PONÍKY:

poniky

"Dáva nám všetko, čo má.
Rýchlosť, vytrvalosť, silu.
Ale planie v ňom i jeho divoký duch.
Bol iskrou, ktorá zažínala dávne mýty.
Bol pýchou kráľov i dobyvateľov.
Bol oporou civilizácie.
Pod údermi jeho kopýt sa utvárali dejiny.

Otvoriť fotogalériu . . .

Ako sme sa učili plávať:

plavecky

Plný bazén vody, kopec smiechu, sem-tam slzička, no zároveň úžasná zábavná atmosféra a k tomu skúsení inštruktori. Nič iné nám nebránilo v tom, aby sme sa mohli stať plavcami. Počas dobrodružných ciest zázračným školským autobusom sme sa menili na žralokov , kačičky, delfínov a rybičky, ktoré neskôr vo vode predvádzali fantastické kúsky. ČĽAP :-)

Otvoriť fotogalériu . . .

Deň Zeme v Základnej škole:

Deň Zeme

Prostredníctvom našej výbornej spolupráce so základnou školou sme sa na ich pozvanie zúčastnili krásneho spoločného dopoludnia zorganizovaného pri príležitosti Dňa Zeme. Školáci sa s vášňou zhostili spolupráce s nami škôlkármi pri vyrábaní rôznych výtvorov z netradičných odpadových materiálov. Bolo to úžasne strávený čas. Ďakujeme :)

Otvoriť fotogalériu . . .

Dopravné ihrisko Galanta:

uvodna2

Konečne nadišiel deň dlho očakávaného výletu zázračným školským autobusom, na ktorý sa predškoláci tak veľmi tešili. Cesta do Galanty bola zábavná a ubehla veľmi rýchlo. Na dopravnom ihrisku nás už čakala teta, ktorá poznala všetky pravidlá cestnej premávky a sprevádzala nás celým dopravným ihriskom. Deti si vyskúšali jazdu na bicykloch, kolobežkách, menej odvážni na trojkolkách a všetci sme si výlet perfektne užili. Už teraz sa tešíme nabudúce.

Otvoriť fotogalériu . . .

Divadielko Pod hríbom:

uvodna2

Kde bolo, tam bolo..... Známe rozprávkové slová sa rozozvučali škôlkou aj tentokrát Detičky prišiel potešiť ujo Hoblina so svojim dreveným divadlom Pod hríbom, v ktorom schovával rozprávku o Jankovi Hraškovi. Malý zelený hrdina zvládol všakovaké rozprávkové nástrahy a docestoval až do zámku k princeznej, ktorá sa nielen jemu, ale aj deťom veľmi zapáčila. Na konci zazvonil zvonec a rozprávky bolo koniec.

Otvoriť fotogalériu . . .

Škola volá predškolákov:

Škola volá predškolákov

Pomaličky sa nám blíži koniec školského roka, čo znamená, že predškoláci sa rozlúčia s MŠ Malinkou a budú spoznávať veľký nový školský svet. Ako to vo veľkej škole naozaj chodí im ochotne predviedli šikovní prváci, ktorí taktiež navštevovali našu Malinku.

Otvoriť fotogalériu . . .

MAREC - MESIAC KNIHY:

uvodna2

Naši šikovní predškoláci prijali pozvanie tety Betky a navštívili ju v knižnici. Čakali na nich rôzne rozprávkové príbehy, hádanky, otázky, maľovanky a po splnení všetkých úloh sa detičky občerstvili a zabavili sa. Do knižnice prispeli aj vlastnoručne vyrobenou maľovanou rozprávkovou knižkou Budulinček. Budeme sa tešiť na ďalšiu návštevu knižnice.

Otvoriť fotogalériu . . .

MRÁZIK (divadlo):

uvodna2

Aj keď už jar ťuká na okienko, predsa rána sú ešte svieže a mrazivé a ten rozprávkový Mrázik k nám do Malinkova zavítal v divadle Bum-Bác. Pyšný Ivan okabátil ježibabu z chalúpky na stračej nôžke a získal si srdce Nastenky. Aj tejto rozprávke však zazvonil zvonec a s veľkým detským potleskom prišiel jej koniec.

Otvoriť fotogalériu . . .

ENVIRONMENTÁLNA BESEDA O ZVIERATKÁCH V MALINKE A O VODNÝCH ZVIERATKÁCH V MALINKOVE:

karneval

V Malinke aj v Malinkove nás tentokrát navštívili naozajstné zvieratká žijúce vo vode či na okraji lesa. Do škôlky k nám pricestovali v špeciálnych teráriách, pretože niektoré potrebovali pre život vodu ako napr. rak, žabky, mlok, užovka, korytnačka a iné zasa chceli pohodlnejšie cestovať - ježkovia, potkan, jašteričky. Detičky sa ich zozačiatku báli, ale keď videli, že zvieratká sú malinké a vôbec nikomu nechcú ublížiť, tak sa osmelili a odvážlivci ich aj pohladkali.

Otvoriť fotogalériu . . .

Fašiangový karneval:

karneval

Fašiangy – čas veselíc, spevu, radosti, dobrej hudby a tanca sme oslavovali v Malinke aj Malinkove tak, že sme si prichystali parádnu tancovačku. Dlho očakávaný Karneval rozbalili masky od výmyslu sveta, prišla princezná Elsa , jej novodobý ochrancovia Spiderman a Thor, rôznE zvieratká, bojovníci, policajti, šašovia a dokonca aj „dospelé“ bábätká. Všetky masky sa navzájom pekne predstavili a spoločne si zatancovali na veľkej detskej párty. Bolo nám všetkým spolu báječne a už teraz sa tešíme na ďalší karneval.

Otvoriť fotogalériu . . .

Viktor:

viktor

Krásne známe melódie sa v škôlke rozozvučali hneď z rána, pridal sa k ním spev škôlkárov a spolu z Viktorom sme sa zabávali zvieracími pesničkami, spievali sme si aj rôznymi svetovými jazykmi a na záver sme si spoločne zatancovali.

Otvoriť fotogalériu . . .

Kúzelní šašovia:

sasovia

Kopec zábavy, kúzel, smiechu a ilúzií k nám do škôlok priniesli dvaja veselí šašovia. Predviedli kúzlá, o ktorých sa detičkám ani nesnívalo: napiekli piškóty z papiera, odčarovali prsteň do neznáma a nakoniec nám na parádu vymodelovali z farebných balónov rôzne hračky. Deti ich odmenili velikánskym potleskom a pozvali šašov na návštevu aj nabudúce.

Otvoriť fotogalériu . . .

Už sú tu Vianoce!

vianocne_posedenie

Prezradil to aj slávnostne prestretý stôl plný vonavých medovníkov, koláčov a ovocia, ktorý bol pre detičky prichystaný na desiatu. Príchod najkrajších a najočakavanejších sviatkov roka nám do MŠ prišli zvestovať 2 anjelikovia. Ich zvončeky a rolničky sa rozozvučali priestormi oboch materských škôl a zvestovali príchod Ježiška, detské srdiečka horeli nedočkavosťou a zvedavosť bola nekonečná, všetci sa tešili na nové hry, hračky a rôzne prekvapenia, ktoré čakali pod krásne vyzdobeným vianočným stromčekom. Za štedrosť Vianoc chceme najviac podakovať rodičom našich detí: DAKUJEME a prajeme šťastné a pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny, priateľov a šťasťný a úspešný nový rok 2016!

Otvoriť fotogalériu . . .

Mikuláš:

mikulas

Tento rok prišiel k nám Mikuláš spolu s anjelikom a s čertom. Všetky deti z Malinky, aj z Malinkova sa s nimi stretli v našom kultúrnom dome. Pri stretnutí s čertíkom veru padali aj slzičky strachu, ale len do chvíle, pokiaľ Mikuláš priniesol krásne bohaté balíčky, pri ktorých sa rozjasnili všetky očká – aj tie uplakané. Deti z Malinkova mali zážitok z jazdy autobusom, ktorým ich náš pán šofér ujo Jarko bezpečne a bezplatne previezol z Troch vôd do kultúrneho domu a späť.

Otvoriť fotogalériu . . .

Tvorivé dielničky:

mikulas

Pravú predvianočnú náladu v Malinke aj Malinkove odštartovali vianočné tvorivé dielne. Deti s rodičmi spoločne vyrábali nádherné ozdoby na vianočné stromčeky, vianočné pohľadnice, svietniky, hviezdičky a rôzne ozdoby, ktoré skrášlili priestory oboch materských škôl.

Otvoriť fotogalériu . . .

O prasiatkach:

prasiatka

Novou modernou rozprávkou nám deň spríjemnil ujo Hoblina so svojím dreveným divadlom Pod hríbom. Deti rozprávku odštartovali poriadnym potleskom a dve prasiatka sa vybrali na zámok, kde zabávali princeznú a jej tatka kráľa. Divadielko sa detičkám veľmi páčilo a uja Hoblinu na návštevu do MŠ pozvali aj nabudúce.

Otvoriť fotogalériu . . .

Pečenie medovníčkov:

medovnicky

K Vianociam neodmysliteľne patria aj chutné čerstvé medovníčky, ktoré rozvoniavali v celej materskej škole vďaka šikovným ručičkám škôlkarov. Mňam

Otvoriť fotogalériu . . .

Vianočné trhy:

vianocne trhy

Naše deti majú šikovné ručičky čo bolo najviac vidieť aj na krásne ozdobenom a plnom stánku na vianočných trhoch v Malinove. Ozdôbky sa rýchlo míňali ako čerstvé pečivo, z každej strany boli pochválené a touto cestou chceme poďakovať aj rodičom za účasť a podporu

Otvoriť fotogalériu . . .

Výstava ovocia a zeleniny:

uvodna1

Výstava ovocia a zeleniny v poľnohospodárskej škole v Malinove bola pre najstaršie deti z Malinky veľkým zážitkom. Pestré stoly plné farieb, vôní upútali záujem všetkých Včielok a Motýlikov. Touto návštevou si predškoláci rozšírili svoje vedomosti o plodoch jesene, o jej farebnej kráse a zážitkové učenie splnilo svoj účel. Do materskej školy sa vracali plní zážitkov a nových poznatkov.

Otvoriť fotogalériu . . .

Bábkové divadlo:

uvodna2

Na príchod Divadla pod hríbom sme sa všetci tešili. Rozprávky Uja Hoblinu a Tety Ľudky sú prekrásne, rovnako ako ich drevené rozprávkové postavičky. Tento krát prišiel k nám Janko s Marienkou. Škoda len, že naši kamaráti z Malinkova nemohli prísť medzi nás pre chorobu. Ale určite sa v mesiaci november stretneme aj v Malinkove. Už teraz sa tešíme na rozprávku O troch prasiatkach.

Otvoriť fotogalériu . . .

Darček pre starých rodičov:

Usilovné Mravčeky si pre svojich deduškov a babičky pripravili krásne darčeky, ktorými určite potešili ich srdiečka.

Otvoriť fotogalériu . . .

Tekvičková slávnosť:

uvodna3

Aj v tomto roku sme sa stretli všetci spoločne na našom školskom dvore. Maminky, ockovia, súrodenci, všetci usilovne vykrajovali a oranžové tekvičky sa menili na rôzne postavičky, zvieratká, domčeky... A veru bolo všetkým veselo, pretože prišli medzi nás aj rozprávkové strašidlá, s ktorými sa naše deti pohrali, zasúťažili si a najveselšie bolo všetkým na záver, kedy nielen deti, ale veru aj rodičia si zatancovali spolu s našim strašidlami. V plnej paráde sa ukázali tekvičky po rozsvietení kahančekov a celý týždeň sme obdivovali ich krásu. Ďakujeme milí rodičia za vašu účasť.

Otvoriť fotogalériu . . .

KONTAKT:
Materská škola Malinovo
L. Svobodu 22
900 45 Malinovo

Riaditeľka MŠ:
Mrg. Sedláčková Lenka
tel.: 02/45 955 140
Mobil: +421 918 672 630
e-mail: riaditelka@msmalinovo.sk

Podrobné kontakty najdete TU