Materská škola Malinovo

L. Svobodu 22, 900 45 Malinovo

titulka MŠ Malinka

Galéria 2016 / 2017

Deň detí:

uvodna1

Do nebies dnes správa letí,
že dnes majú sviatok deti.
Slniečko sa na nás smeje,
naše telá lúčmi hreje.

V srdciach veľa radosti,
vo vrecku viac sladkostí.
Celý rok len veľa hier,
veľký úsmev z našich pier.

Už je koniec básničky, veľa lásky detičky!

Otvoriť fotogalériu . . .

Kocúr v čižmách:

uvodna1

Ako raz povedal M. Rúfus: ,,Rozprávka je orechovou škrupinkou, v ktorej je uložený život." ... a takú orechovú škrupinku k nám prišiel rozbaliť ujo Hoblina so svojím dreveným divadlom Pod hríbom. Zahral nám rozprávku o šikovnom kocúrovi v čižmách, ktorý oddane a verne slúžil a pomáhal svojmu pánovi, až napokon sa z chudobného dedinského chlapca stal kráľ. Divadelné umenie ocenili deti potleskom .

Otvoriť fotogalériu . . .

Sokoliari:

uvodna1

Umenie práce s domácim a exotickým vtáctvom nám prišli do oboch škôlok predviesť dvaja šikovní sokoliari aj so svojimi operenými zverencami. Dozvedeli sme sa akou rýchlosťou dokáže letieť jastrab, ako loví sokol, ale predviedli nám aj jedno z najväčších rozpätí krídel orla, ktorý ako jediný z dravcov sa zachoval ako "dravec naozajstný" a odmietol napokon aj poslušnosť sokoliarom, ktorí následne rozbehli zaujímavú pátraciu akciu. Deti mohli operencov pohladkať, z čoho sa tešili najviac.

Otvoriť fotogalériu . . .

Rozlúčka s predškolákmi:

uvodna1

Prvý deň ma moja mama zaviedla sem do škôlky, otvorila sa nám brána, šla som voľky-nevoľky. Všade bolo plno detí a všetky sa chceli hrať, hojdať bábu, kresliť kvety, skákať, behať, tancovať. Trochu mi je nevoľky, trochu po vôli, dnes odchádzam zo škôlky a pôjdem do školy. Trochu mi je smutno, trochu veselo, trochu mi je smelo, trochu nesmelo. Ja som neposedník, tak sa priznám hneď, bojím sa, či dokážem v škole obsedieť. Teším sa však nato, keď si celkom sám z rozprávkovej knižky, čo chcem prečítam. Chvíľu budem taký, ryba ani rak, už nie malý škôlkar a ešte nie žiak. Naučím sa čítať, rátať, ešte lepšie ako dnes, pre chlapcov a pre dievčatá učenie je veľká česť.

Otvoriť fotogalériu . . .

Plavecký výcvik:

uvodna1

Aj tento rok sme sa zúčastnili plaveckého výcviku, kde sme sa niektorí len zoznamovali s vodou, a naopak iní už hravo šantili a učili sa ovládať nové plavecké štýly.

Otvoriť fotogalériu . . .

Deň rodiny:

uvodna1

Pane, ktorý si na nebi,
zachovaj všetkým deťom mamy.
Nech ako cesto na chlebík
im rastú v teple pod rukami.
Podaruj deťom otecka
na každý deň,
nie iba na včera.
Bez otecka je ovečka
zatúlaná a bez pastiera.
Zachovaj nám ich obidvoch,
veď dve ruky od Teba máme.
Dve rúčky deťom stvoril Boh:
pre ocka jednu,
druhú mame.

(Milan Rúfus)

Otvoriť fotogalériu . . .

Rozmarná princezná:

uvodna1

Bol raz jeden les, v strede lesa lúka, na lúke sa týčil zámok a v zámku žila rozmarná princezná so svojou pestúnkou a tatkom kráľom. Princeznička rástla a pestúnka ju čoraz viac rozmaznávala, za kráľovské peniaze nakupovala rôzne šaty až jedného dňa sa všetky dukáty minuli. Kráľ však dostal za úlohu kúpiť svojej princezničke tie najkrajšie a najdrahšie šaty na svete, nakoľko to nesplnil, princeznička ochorela a prestala hovoriť. Nepomohol žiadny lekár až nakoniec sa našiel chlapec Janko, ktorý rozmarnú princeznú vyliečil. A ako? Nechal jej po chrbáte tancovať hrable a od bolesti a o strachu sa princeznička rozkričala. To bolo na zámku radosti, keď to počul kráľ. Tak sa Janko s princeznou oženil, získal pol kráľovstva, a ak nepomreli, žijú až do dnes :-)

Otvoriť fotogalériu . . .

Dopravné ihrisko Galanta:

uvodna1

Pozor, Peter, pozor, Katka,
teraz príde križovatka.
Ulica, to nie je dvor,
cesty stráži semafor.
A ten pánko oceľový
hoci vás aj neosloví,
na hlave má tri oči.
Púšťa iba na zelenú,
počkajte, kým naskočí.

Otvoriť fotogalériu . . .

Návšteva v ZŠ:

uvodna1

Prijali sme pozvanie od pani riaditeľky ZŠ a školákov na príjemne strávené dopoludnie v škole. Žiaci si pre nás pripravili rôzne úlohy a našou šikovnosťou a vedomosťami sme dokázali, že sa čoskoro môžeme k ním pridať.

Otvoriť fotogalériu . . .

Bude zo mňa šikovný školáčik - zápis predškolákov do ZŠ:

uvodna1

Pomaličky, ale isto sa z našich šikovných predškolákov stanú školáci. Všetky získané vedomosti zúžitkovali na zápise v Základnej škole. Strach a neistota sa postupne premenili na spokojnosť a úsmev v školských laviciach - veď posúďte sami.

Otvoriť fotogalériu . . .

Divadielko Pod hríbom:

uvodna1

Na sklonku zimy nás do MŠ prišlo potešiť divadielko Pod hríbom s ujom Hoblinom. Zahrali nám krásnu rozprávku O rukavičke, v ktorej nechýbal vtip a ponaučenie. Deťom sa rozprávka veľmi páčila a bábkohercov s dreveným divadlom k nám do škôlky pozvali aj nabudúce.

Otvoriť fotogalériu . . .

Predškoláci v knižnici:

uvodna1

„Rozprávky sú viac než pravdivé – nie preto, že nám hovoria, že existujú draci, ale pretože nám hovoria, že drakov môžeme poraziť.“ Neil Gainman

Otvoriť fotogalériu . . .

KARNEVAL:

uvodna1

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde... znejú slová snáď najznámejšej piesne tohto obdobia. Fašiangy v našich triedach, okrem iných aktivít, vyvrcholili veselým karnevalom, na ktorom sa zabávali akční hrdinovia so zvieratkami, princezničky aj šašo s kovbojom :-) Bolo nám naozaj všetkým veselo, veď posúďte sami.

Otvoriť fotogalériu . . .

KÚZELNÍCI:

uvodna1

Čáry - máry, abreka - dabraka, hókus - pókus...čarovné slovíčka, ktoré sa ozývali našimi škôlkami jedno príjemné magické dopoludnia. Páni kúzelníci šikovnými rukami presvedčili všetky detské očká, že svet ilúzie je skoro na nerozoznanie od skutočnosti, a to napríklad že aj z uška dokáže tiecť voda a že vykašľať sa dajú aj zlaté, v našom prípade čokoládové, dukáty.

Otvoriť fotogalériu . . .

ABECEDA ZDRAVIA:

uvodna1

Divadielko s názvom Abeceda zdravia nás doslova postavilo zo stoličiek. Veselé prevedenie formou piesní a tanca sa všetkým škôlkarom páčilo, spoznali písmená abecedy a rôzne názvy ovocia a zeleniny od A po J. Ujovi bábkarovi sme sa odmenili poriadnym potleskom.

Otvoriť fotogalériu . . .

VIANOCE V MALINKE AJ MALINKOVE:

uvodna1

Slávnostne prestretý stôl, jagavý stromček, tajomná pohoda, vianočné tóny..... dlho očakávaná chvíľa bola zrazu tu. Zaznelo zvonenie rolničiek a deti v našich škôlkach navštívil anjelik s krásnymi slovami v liste od Ježiška:

,,Milé moje deťúrence,
táto chvíľa je pre mňa najkrajšia,
keď Vaše srdiečka poskočia od šťastia.
Keď Vaše očká rozžiarené sú,
vtedy darček prišiel na správnu adresu.

Otvoriť fotogalériu . . .

Exkurzia v RTVS:

uvodna1

... a výlet sa mohol začať. Cesta autobusom cez Bratislavu a pozorovanie jej dominánt ako veľký Dunaj, hrad, jazda cez 2 mosty a zastávka až neďaleko ZOO, kde sme už zdiaľky videli areál RTVS. Deti spoznávali televízne prostredie a rôzne profesie, ktoré TV zamestnáva. Naše kroky viedli do štúdia Dámskeho klubu, kde sme sa na chvíľku ocitli v záberoch všetkých kamier, navštívili sme aj štúdio diskusnej relácie a na záver prišlo to najočakávanejšie - Fidlibum a jeho kráľovstvo, kde sa detičky stretli s kamarátmi Miškou, ALexom a Radomírom. Ujo režisér im odpovedal na všetky zvedavé otázky a Fidlibum mal pre deti pripravené obrázky na pamiatku.

Otvoriť fotogalériu . . .

Mikulášku, dobrý strýčku:

uvodna1

Mikulášku, dobrý strýčku
modlím sa ti modlitbičku,
zlož tú svoju plnú tašku,
daj nám z tvojich darov trošku,
kus koláča makového,
či koníka medového.
Veď ty svätý Mikuláš,
veľa dobrých darov máš.

Otvoriť fotogalériu . . .

Divadlo Pod hríbom: Poprepletko:

uvodna1

Do Malinky aj Malinkova nás na sklonku jesenných dní prišlo potešiť divadlo Pod hríbom s ujom Hoblinom. Zahrali nám popletenú rozprávku o chlapcovi Poprepletkovi, ktorý sa ,, vybral do pána a stal sa svetom a sprincil sa so ženou". Našťastie nás všetkých nepoplietol a rozprávku sme ukončili veľkým potleskom... No keď sa k tomu ešte aj rozozvučal zvonec, rozprávky bolo už naozaj koniec.

Otvoriť fotogalériu . . .

Tvorivé vianočné dielničky:

uvodna1

Tak ako minulý, aj tento rok sme si do škôlky pozvali vás, naši milí rodičia, a nechali sme priestor pre vašu kreativitu a šikovnosť, ktorú vyšperkovali prstíky vašich ratolestí - našich malých šikovných škôlkarov. Veď nakoniec posúďte samy. O nádherné výtvory z papiera a rôznych iných materiálov nebola núdza.
.... a ozdobené medovníčky? - Jedna báseň.
Ďakujeme vám zo srdca za hojnú účasť a pevne veríme, že takúto spoluprácu budeme rozvíjať v takom krásnom duchu čo najdlhšie!

Otvoriť fotogalériu . . .

Divadielko Žabí princ:

uvodna1

Hneď na začiatku nového školského roka nás do škôlky prišlo rozveseliť divadielko s rozprávkou Žabí princ, kde svoju silu predviedla aj stará zlá ježibaba. No ako to v rozprávkach býva, dobro zvíťazilo nad jej kliatbou a šťastný koniec sme všetci ocenili poriadnym potleskom. Tešíme sa aj nabudúce :)

Otvoriť fotogalériu . . .

Výstava ovocia a zeleniny:

uvodna1

Aj tento rok sme sa zúčastnili výstavy ovocia a zeleniny v Strednej odbornej škole záhradníckej v Malinove. Lákali nás rôzne odrody jabĺk, papriky, rajčín, ale veľmi sa nám páčili aj naaranžované jesenné dekorácie z prírodných materiálov... no oči sa nám išli vyočiť :-) Tešíme sa nabudúce!

Otvoriť fotogalériu . . .

„Ľudia majú v podstate len dve želania - zostarnúť a pritom zostať mladý.“ Peter Bamm:

uvodna1

Úctu naším starým rodičom sme spoločne vyjadrili milým vystúpením a drobnou ochutnávkou, aby babka s dedkom vedeli, že v škôlke nám papanie pripravujú zlaté ručičky šikovnej kuchárky, a keby len jednej :-) ďakujeme naši starkí, že ste nás poctili svojou hojnou návštevou!

Otvoriť fotogalériu . . .

Divadlo Dúha: Martinka v ríši rozprávok:

uvodna1

Do škôlky nás prišlo potešiť divadielko Dúha s rozprávkou o dievčatku, ktoré bolo trošku neposlušné a niekedy, žiaľ, aj kričalo na maminku, no pomocou rozprávkovej víly sa Martinka dostala k Petrovi Pánovi a ten jej pomohol splniť 2 úlohy a uvedomiť si, že pokladom pre svoju maminku je ona sama a hodiny znamenajú čas, ktorý spolu trávia. Na konci zazvonil zvonec a rozprávky bolo koniec.

Otvoriť fotogalériu . . .

KONTAKT:
Materská škola Malinovo
L. Svobodu 22
900 45 Malinovo

Riaditeľka MŠ:
Mrg. Sedláčková Lenka
tel.: 02/45 955 140
Mobil: +421 918 672 630
e-mail: riaditelka@msmalinovo.sk

Podrobné kontakty najdete TU