Materská škola Malinovo

L. Svobodu 22, 900 45 Malinovo

titulka MŠ Malinka

Galéria 2017 / 2018

Vodné živočíchy nás v škôlke:

uvodna1

Živočíchy žijúce okolo vodných tokov sa nám prišli ukázať aj do škôlky. Spoznali sme mloka, klopali sme na pancier korytnačke a dokonca sme hladkali užovku.
UHÁDNI - Prečo bocian zdvihol nohu, prečo sklonil hlávku? Lebo zazrel čupieť v tráve zelenkavú? (žabku)
Kto sa plazí popri skale, naplaší tam myšky malé, naženie strach kobylke, čo si sedí na byľke? (had)

Otvoriť fotogalériu . . .

Rozlúčka s predškolákmi:

uvodna1

Škôlka sa nám premenila na odľahlú prériu amerického Západu. Naprieč územím indiánskeho kmeňa Apačov, na ktorých sa premenili všetci naši predškoláci na čele s p. učiteľkami sa ozývala indiánska hudba, ku ktorej sme spoločnou dávkou tvorivosti vymysleli bojové kroky a spojili ich do ladného indiánskeho tanca. Nočná hra bola tajomná, vigvam ukrýval falošný poklad, no našťastie malí indiáni vypátrali aj ten naozajstný. Vyčerpávajúce hľadanie vymenila pohodová indiánska rozprávka na dobrú noc Orlie pierko. Nasledujúci deň indiánov čakala poriadna hostina - pochutinky z domácich záhrad, plechov a grilov. Rozlúčku s predškolákmi sme zavŕšili sľubom: Tak mi ceruzka v škole pomáhaj!

Otvoriť fotogalériu . . .

Dúhový autobus:

uvodna1

Cestou - necestou sme sa vydali spolu s Martinom Žákom a divadlom Agapé a to rovno Dúhovým autobusom.

Otvoriť fotogalériu . . .

Vypúšťanie motýlikov a kreslenie na škôlkársky chodník:

uvodna1

Prišli stuhou previazané škatuľky a v nich boli schované drobné húseničky. Detskou šikovnou starostlivosťou a ohľaduplným prístupom sa za aktívneho pozorovania húseničky zakuklili a neskôr nás milo potešili krásne motýliky. Keď si trošku natrénovali krídelká, tak sme ich vypustili a zaželali úspešný let. Chodníky v okolí materskej školy sme si spestrili krásnymi detskými kresbami, aby cesta zo škôlky aj do škôlky bola veselšia.

Otvoriť fotogalériu . . .

Divadlo Pod hríbom: Julko a prasiatka:

uvodna1

Kde bolo, tam bolo, kde sa voda sypala a piesok lial, stálo jedno kráľovstvo, v ktorom žila šialene namyslená princezná. Jedného dňa ju prišli rozveseliť Julkove prasiatka v divadielku s Ujom Hoblinom.

Otvoriť fotogalériu . . .

Poníky:

uvodna1

Úsmevy detí z konského chrbta.


Otvoriť fotogalériu . . .

Cestou - necestou:

uvodna1

Na turistickú prechádzku sme sa vybrali s triedami predškolákov. Spoznávali sme živočíchy žijúce v ramene Malého Dunaja a cestou sme sa osviežili maškrtkami, ktoré nám zabalili rodičia. Ostatní škôlkari boli na prechádzke vo veľkom parku pri kaštieli.


Otvoriť fotogalériu . . .

Vodné šibalstvá:

uvodna1

Čo si vlnka s vlnkou žblnká,
čo vo vetre spieva háj,
v ktoromkoľvek kúte sveta
uhádneš len počúvaj.

Pieseň letí ponad svety,
tá nepozná hranice.
Spojme svoje ruky, deti,
sú nás predsa tisíce.

Otvoriť fotogalériu . . .

Na ľudovú nôtu s Fidlikantami:

uvodna1

Priestormi našej materskej školy sa rozozneli nádherné ľubozvučné tóny krásny slovenských ľudových piesní. Fidlikanti Jožko a Andrej nám predviedli svoje majstrovstvo na husliach, cimbale a rôznych píšťalkách a my sme ich doplnili spevom piesní ako Šošovička, hrášok, fazuľka... Čerešničky, čerešničky, čerešne a mnohé ďalšie.

Otvoriť fotogalériu . . .

Deň rodiny v Malinke:

uvodna1

Rodina je ako strom, chráni všetko, čo je v ňom.
My me veľká rodina - otec, mama, sestra, brat a ja.
K tomu ešte babka, dedko, a to veru nie je všetko.
Teta, ujo, bratranec, krstná, krstný na koniec.

Otvoriť fotogalériu . . .

Plavecký výcvik:

uvodna1

Tento školský rok sme prijali novú výzvu - vyskúšali sme si spoluprácu s Happy Kids a plavecký výcvik sme absolvovali pod ich vedením. Detičkám sa páčilo výletovanie autobusom a samozrejme aj čas strávený v bazéne - plávanie, šantenie a na záver šmykľavka a vírivka. Všetka snaha bola ocenená zlatou medailou pre každého, kto vyhral súboj s vodou a celý týždeň sa učil alebo zdokonaľoval v plávaní.

Otvoriť fotogalériu . . .

Deň Zeme:

uvodna1

Wendell Berry raz povedal: ,,Zem je to, čo máme všetci spoločné!" a spoločnou prechádzkou a rôznymi aktivitami na školskom dvore sme si pripomenuli Deň Zeme aj my v Malinke.

Otvoriť fotogalériu . . .

Vesmír:

uvodna1

Kde sa vzal, tu sa vzal, veľký kopec v triede stál, celý sivý, nafučaný, na bruchu sa zipsoval. Na návštevu do našej škôlky sme si zavolali Mobilné planetárium, ktoré nás všetkých zobralo na dobrodružný výlet do vesmíru. Naši mladší škôlkari si pozreli rozprávku Ako Mesiac putoval k Slnku a predškoláci sa vydali medzi planéty prostredníctvom rozprávky Astronómia pre deti. Pán lektor detičkám po rozprávkach ponúkol odborný, ale detský výklad a spoločne sme si zodpovedali všetky zvedavé otázky.

Otvoriť fotogalériu . . .

Fidlibum u nás v škôlke:

uvodna1

26.februára do triedy Mravčekov zavítal televízny štáb RTVS aj so svojimi kamarátmi Miškou a Radomírom z detskej relácie Fidlibum. Na chvíľu sme sa stali hercami a spoločne sme sa rozprávali o prichádzajúcej jari a o veľkonočných zvykoch a tradíciách. To, ako sa nám to podarilo si budete môcť pozrieť už 31.marca 2018 v relácii Fidlibum na RTVS 1.

Otvoriť fotogalériu . . .

DIVADLO DÚHA:

uvodna1

S rozprávkou Katkine výmysly k nám do materskej školy prišlo divadielko Dúha. Rozprávka sa deťom páčila a za to ju odmenili poriadnym potleskom.

Otvoriť fotogalériu . . .

EKOprednáška:

uvodna1

Separovanie odpadu bolo hlavnou témou prednášky, ktorej sa zúčastnili naši predškoláci. Rozprávali sa o farbách jednotlivých kontajnerov, čo do nich patrí a na konci prednášky sme prijali súťažnú výzvu, ktorá pozostáva zo zberu už použitých a nepotrebných bateriek do špeciálnych boxov, ktoré sú umiestnené vo vestibule oboch materských škôl. Po nazbieraní 200kg čaká na deti nejaké prekvapenie. Ďakujeme Vám za pomoc

Otvoriť fotogalériu . . .

Karneval:

uvodna1

Prišiel čas veselý, čas fašiangový. Chodby a triedy materských škôl sme spoločne s deťmi farebne vyzdobili a všetci sa pripravili na azda najveselší a zároveň najtajomnejší deň v škôlke, pretože namiesto našich detí do tried ráno prišli bojovníci, princezné, zvieratká, rozprávkové postavy a hrdinovia. V triedach sa navzájom navštívili, spoločne si zatancovali, zasúťažili a strávili spolu krásny veselý deň.

Otvoriť fotogalériu . . .

Mrázik:

uvodna1

"Je ti zima dievčatko?" znejú slová azda najznámejšej zimnej rozprávky, ktorá k nám zavítala prostredníctvom divadla Bum Bác a priniesla so sebou poriadny kopec snehu, krásne zimné piesne doprevádzané gitarou a úprimný detský smiech. Poďte s nami do rozprávky: "Kde bolo tam bolo, za siedmymi horami a za siedmymi dolinami stála chalúpka na stračej nôžke."

Otvoriť fotogalériu . . .

Keď je večer vianočný:

uvodna1

Keď je večer vianočný,
rada snívam krásne sny.
V kúte stojí krásna dáma,
sviečkami je obsypaná.
Hviezdička je veselá,
anjelik sa usmieva...

A na zemi hračiek hŕba-
vidím vlak, loď, bábu, Kuba!
Je to krása, nádhera,
čo sa na mňa pozerá!
Otvoriť hneď očká chcem,
nech to nie je iba sen!

Otvoriť fotogalériu . . .

Vianočné trhy:

uvodna1

Atmosféra vianočných trhov v Malinove zachytená škôlkarským objektívom.

Otvoriť fotogalériu . . .

Moji starkí:

uvodna1

Tak ako každý rok, tak ani teraz sme nezabudli na našich starých rodičov a na znak úcty sme im pripravili malé láskavé vystúpenie a kúsok svojho srdiečka sme ukryli aj v darčeku. Ako hovorí Ferdinand Lesseps: ,, Bohužiaľ byť starým je jediný spôsob, ako žiť dlho!" .... budeme sa na vás všetkých tešiť aj o rok.

Otvoriť fotogalériu . . .

Vianočné tvorivé dielničky:

uvodna1

,,Je tu čas Vianoc..... " znejú slová známej Haberovej piesne. Aj v našich škôlkach sa všetky deti tešia na toto kúzelné obdobie. Čas na príchod týchto najkrajších sviatkov roka sme si krátili spoločne s vami, naši milí rodičia, predvianočnými tvorivými dielničkami. Spoločne sa nám podarilo vyrobiť naozaj nádherné vianočné ozdoby, ktoré naše škôlky rozžiarili a míľovými krokmi priblížili až na prah Vianoc.

Ďakujeme za vašu účasť.

Otvoriť fotogalériu . . .

Mikulášska nádielka:

uvodna1

Jemné zvonenie zvončekov v diaľke predurčilo príchod očakávaného Mikuláša. Trošku strachu v detských očkách z možného príchodu Mikulášovho pomocníka - čertíka však vystriedala radosť z obdarovania sladkými, no zároveň zdravými dobrôtkami, za ktoré sme sa vzácnej návšteve poďakovali slovami milej básničky aj pesničky.

Otvoriť fotogalériu . . .

Dopravné ihrisko Galanta:

uvodna1

Pozor, Peter, pozor, Katka,
teraz príde križovatka.
Ulica, to nie je dvor,
cesty stráži semafor.
A ten pánko oceľový
hoci vás aj neosloví,
na hlave má tri oči.
Púšťa iba na zelenú,
počkajte, kým naskočí.

Otvoriť fotogalériu . . .

Výstava ovocia a zeleniny:

uvodna1

Predškolské triedy našej materskej školy sa zúčastnili výstavy ovocia a zeleniny v Strednej odbornej škole záhradníckej Gustáva Čejku v Malinove. Vyskúšali si zasadiť rôzne izbové rastliny, ktoré si potom mohli zobrať domov a starať sa o nich.

Otvoriť fotogalériu . . .

Zubárka a jej pani sestrička u nás v škôlke:

uvodna1

Chcem mať zúbky ako sniežik.
Čistím si ich, dych mám svieži.
Vľavo, vpravo, vpredu, vzadu,
rýchlo do druhého radu!
Zúbky biele ako briezky,

Otvoriť fotogalériu . . .

Kapitán Kotvička:

uvodna1

Hneď v úvode nového školského roka sme spoločne všetci škôlkári cestovali s divadielkom Agapé a jeho kapitánom Kotvičkom za tajuplným pokladom. Na rozbúrených vodách sme preplávali skoro celý svet, stretli rôznych kamarátov, pomohli im a našli vytúžený poklad - truhlicu, ktorá však nebola až po okraj naplnená zlatom, ani drahokamami, ale naozajstným pokladom, ktorý sme preukázali počas cestovania - láskou, ochotou pomôcť niekomu v núdzi a skutočným priateľstvom

Otvoriť fotogalériu . . .

Týždeň so záchrannými zložkami:

uvodna1

Týždeň, na ktorý čakali všetky deti. Do našej škôlky prijali pozvanie záchranné zložky: polícia, červený kríž, kynológovia a hasiči. Nadšenie z hasičskej techniky a policajnej uniformy striedali zručnosti pri ošetrovaní rán či oživovania resuscitačných figurín. Avšak asi najmilším zážitkom pre veľkých aj malých boli štvornohí chlpatí kamaráti - Harden a Hasso. Touto cestou by sme zároveň chceli poďakovať za spoluprácu:
OO PZ Bernolákovo
Slovenský Červený kríž Územný spolok Bratislava-okolie
Bratislavská kynologická záchranárska brigáda
DHZ Malinovo

Otvoriť fotogalériu . . .

KONTAKT:
Materská škola Malinovo
L. Svobodu 22
900 45 Malinovo

Riaditeľka MŠ:
Mrg. Sedláčková Lenka
tel.: 02/45 955 140
Mobil: +421 918 672 630
e-mail: riaditelka@msmalinovo.sk

Podrobné kontakty najdete TU