Galéria 2018 / 2019

Klauniáda:

Klauniáda sa stane vtedy, keď klaun už nechce byť klaunom, ale hocikým iným, napr. pani učiteľkou, kuchárkou či speváčkou. A to, či sa to u nás dvom Šaškám podarilo sa presvedčte vy. Dozošašenia kamaráti.

Kúzelný šašo Lombardini:

Čáry-máry, abraka-dabraka, hókus-pókus.... BUM. Kúzelné slovíčka sa ozývali celou škôlkou. Šašo Lombardini nám predviedol mnoho kúzel, napr. ako vie cestovať uzol či ako načarovať peniažky a dokonca nechal zmiznúť aj zlatý prsteň. Za jeho smiešnu šou sme ho odmenili veľkým potleskom.

KDE BOLO, TAM BOLO...:

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna chalúpka. V nej býval drevorubač so svojimi deťmi – Janíčkom a Marienkou a s ich macochou. Rodina drevorubača bola veľmi chudobná až macocha jedného dňa spustila: „Štyria sa neuživíme, zajtra vezmeš deti do lesa a necháš ich tam.“ Drevorubač nechcel a ako to všetko dopadlo prezradil v divadielku ujo Hoblina.

Čarovný čas Vianoc v Malinke:

Stoly sú prestreté, stromček sa ligoce,
do našej Malinky už prišli Vianoce.
Vianočné tóny zazneli v uškách,
už prišla chvíľa, ktorú každý z nás čakal.
Zazvonili zvončeky, prišiel aj k nám
Ježiško premilý a darčeky nám dal.

Vianočné tvorivé dielne:

„Mamička moja pomôž mi trošíčka, vyrobíme spolu vianočné ozdoby pre Ježiška.“ Tvorili veľkí, tvorili malí a spoločne vytvorili úžasnú vianočnú atmosféru. Ďakujeme vám milí rodičia za hojnú účasť a tešíme sa na našu ďalšiu spoluprácu.

Mikuláš:

Hej deduško, hej deduško, biela brada, biely vlas,
sánky bežia po úbočí čakajú ich všade zas.
Šepká hviezda malej hviezde, že sú sane maličké,
nič to pre to, nič to za to, darčekov sú plnučké.
Preto deti spievajme si nech nám žije Mikuláš,
prišiel ku nám do škôločky, spomenul si zas na nás.

Besiedka Starí rodičia:

Babička ma naučila variť si čaj s medom,
opravovať čo kde treba, to zas robím s dedom.
Moji starkí šikovní sú a všeličo vedia,
aj keď niečo vyparátim, naším nepovedia.
Sú to verní kamaráti, často u nich bývam,
raz im všetko s láskou vrátim, v srdiečku ich skrývam.

Pečenie medovníčkov:

Spoločné pečenie najsymbolickejších vianočných maškrtiek bolo plné múky, smiechu, medovníkovej vône, ale najmä radosti zo samotnej práce - z vaľkania cesta a vykrajovania rôznych vianočných ozdôb. Napečené medovníčky rozvoniavali ešte dlho po chodbách celej našej materskej školy.

Dopravné ihrisko:

Pozor, Peter! Pozor, Katka! Pred nami je križovatka.
Ulica to nie je dvor, cestu stráži semafor.
A ten pánko oceľový, hoci vás aj neosloví,
na hlave má tri oči.
Púšťa iba na zelenú, počkáme kým naskočí.

Divadelná rozprávka: Janka a Danka:

Ktorá je Janka? No predsa tá pri Danke a ktorá je Danka? No predsa tá pri Janke - takto zneli úvodné slová divadelnej rozprávky o veselých sestričkách, ktoré boli úplne rovnaké, pretože boli dvojičky. Škôlkari sa zasmiali na ich huncútstvach dopopuku, prezradili Janke všetky Dankine šibalstvá, spoznali aj ich nakreslenú kamošku Gevenduchu a všetci spolu si zaspievali a zatancovali.

každoročne s našimi predškolákmi dostaneme pozvanie na Výstavu ovocia a zeleniny od Strednej odbornej školy záhradníckej, za čo chceme touto cestou veľmi pekne poďakovať. Študenti nám predviedli svoju šikovnosť v aranžovaní, sledovali sme aj pokusy a spoznali rôzne nové odrody ovocia a zeleniny.

Zdravé zúbky:

Zubná kefka maličká, to je príma vecička,
na ňu dáme zubnú pastu, nech nám zdravé zúbky rastú.
Vyčistím ich raz-dva-tri, ráno večer- jak sa patrí.
Čisté zúbky chcem vždy mať, pekný úsmev všetkým dať.
Za parádnu prednášku by sme chceli poďakovať jednej našej šikovnej mamičke z triedy Krtkov.

Ako poskytnúť prvú pomoc:

Zastaviť krvácanie a obviazať ranu dá zabrať každému. Ako na to, pár praktických rád a ukážok nám prišli predviesť aj aktívne členky Slovenského červeného kríža. Deti si vyskúšali ošetriť svojho zraneného macka. Ako im to išlo? ... posúďte už vy.

Ako poskytnúť prvú pomoc: Kynológovia

Vyhľadať zranených v troskách po zemetrasení či rôznych záplavách dokážu špeciálne vycvičení psi, ktorí nás o tom prišli presvedčiť aj do škôlky. Zvládnuť prechod tunelom či kráčať po rebríku bola pre nich malina. Hasso a Tessy sú naozaj šikovní štvornohí záchranári.